Garbės sargyboje

Žiniasklaidos degradacija: totalitarinės sektos vadovas pristatomas, kaip ...mokslininkas

Delfio skaitytojams pateikta svarbi dienos aktualija apie pasaulinio masto "mokslininko" vizitą Lietuvoje

http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/kabala.jpg

Dažnai mėgstame pasibėdavoti, kad mūsų žiniasklaida ir didieji portalai kvailina skaitytojus ir bruka jiems visokį brudą, suvyniotą į šiugždantį blizgų popierėlį. Tačiau dažniausiai tie padūsavimai būna ganėtinai abstraktūs, be konkrečių tai darančių žmonių vardų bei pavardžių.

Šiandien galiu įvardinti pora tokių konkrečiai: tai gerbiama Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, portalo Delfi vyriausioji redaktorė ir šiek tiek mažiau nusipelniusi Inga Saukienė, to paties portalo socialinės politikos ir sveikatos aktualijų reporterė.

Pasirodo, kad minėtoji autorė, šiaip jau labiau garsėjanti, kaip kovotoja su psichofobija, mokslinio feminizmo, politizuoto homoseksualizmo ir švonderiško socializmo šauklė viešojoje erdvėje, yra dar ir tarptautinių totalitarinių sektų reklamos, užmaskuotos interviu ir straipsnių pavidalu, gamintoja ir skleidėja.


Collapse )
Garbės sargyboje

Blogas Zeppelinus Login2012 konkurse atstovaus pilietinei žiniasklaidai

Tautiniam blogeriui teks rungtis su kulinariniais, muzikiniais, kompiuteriniais, teležvaigždžių ir supermamų tinklaraščiais..
http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/zeppelinus_tik_ne_jis.jpg
Jau kelinti metai vyksta Lietuvos interneto apdovanojimų ceremonijos. Šiemet į Login 2012 pretendentų į konkursantus sąrašus pirmą kartą pateko nepriklausomas laisvųjų internetų komentatorius, blogo Zeppelinus autorius, virtualios erdvės personažas Blogeris Zeppelinus.

Dalyvausiu iškart dviejose kategorijose:

Geriausias blogas/ asmeninis tinklaraštis - kaip zeppelinus.livejournal.com

ir

Geriausias Facebooko puslapis - kaip FB profilis Blogeris Zeppelinus

Iškart tenka perspėti skaitytojus, kad šansų į pergalę minėtas personažas turi nedaug.

Rungtis teks su geriausių, tame tarpe kolektyvinių tinklaraščių autoriais, rašančiais kulinarinėmis, kompiuterinėmis, muzikinėmis, kelionių, madų, katinėlių, gražių vaizdelių, šunų bei vaikų auginimo temomis.

Tokie tinklaraščiai ir FB puslapiai pritraukia tūkstančių mėgėjų ir fanų dėmesį, todėl tikėtis konkuruoti su jais lygiomis nerealu.

Juolab, kad galioja keista taisyklė, leidžianti iš to paties adreso balsuoti N - kartų. Apribojimas tik toks, kad per parą iš to paties kompiuterio galima balsuoti ne daugiau, nei vieną kartą. Galiu įsivaizduoti, kiek prispaudys kokios žvaigždės gerbėjos...;)

Tačiau minėtos ne itin palankios aplinkybės nėra priežastis pabūgti ir nuleisti ausis. Senovės Olimpiadose buvo sakoma "Svarbu ne nugalėti, svarbu - išdrįsti dalyvauti".

Turint omenyje, kad tuomet viena iš rungčių buvo pankrationas, tai yra tai, kas nūnai vadinama kovomis be taisyklių ir be svorio kategorijų, po kurių namo galėjai ir nebegrįžti, tai nebuvo tušti žodžiai.

Dabar tokių grėsmių nėra, todėl žmonės, kurie mano, kad viešojoje erdvėje turi būti reiškiamos ir kitokios nuomonės, nei didžiojoje žiniasklaidoje ir kad tinklaraščių tematika neturėtų apsiriboti kompiuteriniais žaislais, kulinarija, popso, mados ir žvaigždžių gyvenimo naujienomis, turi galimybę palaikyti konkurse kitokį blogą ir FB profilį.

Pavykus patekti į dvidešimtuką savo kategorijoje pereinama į kitą etapą, kuriame prie balsavimo prisijungia Komisija.

Mano supratimu, būtų visai gerai pasiųsti į viešąją erdvę signalą, kad internete jau yra kritinė masė žmonių, sugebančių mąstyti savo galva, kurių netenkina įprastinė portalų ir massmedijų produkcija. Ir kad yra tinklaraščių bei socialinių tinklų dalyvių, rašančių būtent tiems žmonėms.

Panašu, kad būtent kol kas dar ne itin galingi nepriklausomų autorių tinklaraščiai gali būti pilietinės žiniasklaidos užuomazga ateičiai.

Vienžo, nubalsuoti galima čia:

Zeppelinus, lietuvišką tinklaraštį - čia: LOGIN 2012 nominacija - Zeppelinus.livejournal.com

Blogeris Zeppelinus, lietuvišką Facebooko puslapį - čia: LOGIN 2012 nominacija - Blogeris Zeppelinus FB profilis [FB profilis Blogeris Zeppelinus organizatorių sprendimu buvo pašalintas iš šios kategorijos]

Siūlau ir kitiems patriotinės bei tautinės pakraipos tinklalapiams bei blogams dalyvauti Login 2012 konkurse įvariose kategorijose. Ne tiek konkuruojant tarpusavyje, kiek palaikant ir raginant balsuoti vieni už kitus.

Juk tikslas - ne aplenkti kokį popso žvaigždės gerbėjų FB puslapį ar pyragėlių su įdaru kepėjų tinklaraštį, bet pateikti Lietuvos internautams tautinių ir patriotinių resursų sąrašą bei jį populiarinti.


http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/zeppelinus_tik_neleiskit.jpg
Garbės sargyboje

Dovid'as Katz'as atsiskaito grynais. Komentaras dėl vos neįvykusios klaidos....

Trumpas komentaras, iliustruojantis seniai žinomą tiesą, kad negalima spręsti apie įvykį vien iš vaizdelio

http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/Dovid_katz_Katz-mazas.jpg

Aukščiau esančioje nuotraukoje, kurios didesnės skiriamosios gebos versiją galima pasižiūrėti čia, regime įdomų Kovo 11-tos dienos vaizdelį iš Katedros aikštės, kurį netyčiomis užfiksavo budraus piliečio teleobjektyvas.

Jame matome, kaip ponas Dovid'as Katz'as, matyt manydamas, kad jeigu nieko greta nėra, tai reiškia niekas ir nemato, perduoda iškrapštytą iš storos piniginės pluoštą grynųjų kažkokiam ekstravagantiškai pasirėdžiusiam senukui.

Collapse )
Garbės sargyboje

Latvio lūpose atgijo sena Lietuvos partizanų daina

Broliams Vasiliauskams atminti. Jaunystėje iš jų girdėtą dainą atlieka Jurgis Ukrins iš Latvijos

Neseniai visas internetas džiūgavo dalindamasis kažkokios kinoamerikietės, pramokusios kelis lietuviškos dainos posmus, videoklipu. Mano supratimu, čia gerokai didesnio dėmesio vertas įstabus vaizdas:

Muzikantas Jurgis Ukrins iš Latvijos be galo nuoširdžiai dainuoja lietuvių partizanų dainą, kurią jaunystėje išmoko iš Žemaitijos miškuose partizanavusių šešių brolių Vasiliauskų. Visi jie sudėjo galvas už savo Tėvynės laisvę.

Liko tik šis paprastas, jausmingas ir užkabinantis sielos stygas valsas seno latvio lūpose.

Klausydamasis "parūdijusio" Jurgio  balso ir šiek tiek "skardinio" gitaros garso pamaniau, kad būtent taip skambėdavo ši daina, atliekama kur nors žeminėje ar prie laužo miške.

Būtų gražu, jei ją įdainuotų ir kokia mūsų grupė ar atlikėjas...

Belieka padėkoti gerbiamam Jurgiui Ukrins už išsaugotą atmintį, už dainą ir autentišką jos atlikimą.

Collapse )
Garbės sargyboje

Generolo Madalovo gvardija Kovo 11-ą švęs Vilniuje. Laukiama antivalstybinių jėgų provokacijų?

"...dar viena pastabėlė Lietuvoje reziduojantiems Europos Sąjungos ir NATO šalių ambasadoriams: kai kitąsyk rašysite raportus apie viešus nacizmo proveržius šiandienos Lietuvoje, neužmirškite paraštėje pažymėti, kad juos režisuoja negrabi vietinio saugumo ranka." Darius Kuolys
http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/robokopai_kovo112.png

Belaukiant Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo šventės iš Laikinosios Sostinės atsklinda neramios žinios.

http://img.lrytas.lt/show_foto/?f=4&id=44785&s=4
Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos vadas generolas Sergejus Madalovas išleido įsakymą, kuriuo Kauno dalinio vadas Ričardas Alzbergas įpareigotas kovo 11-tą dieną pristatyti į Vilnių maksimaliai galimą dalinio karių skaičių su visa ekipuote.

Collapse )
Garbės sargyboje

Demokratijos priešai Amerikoje. Olga Zabludoff išpuolis prieš žmogaus teises

"Iš už jo nugaros išdavikiškai styrojo juodi ir susivėlę vieno egzotiškų kalbų profesoriaus gaurai...." ©
http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/ANZjefferson_2008_3.jpg

Amerika nuo seno garsėja, kaip šalis, kurioje demokratija, žmogaus teisės ir laisvės yra šventos ir neginčyjamos vertybės.

Pastaruoju metu ši valstybė aktyviai užsiima šių vertybių plėtra tuose pasaulio kraštuose, kuriuose valdžia riboja savo žmonių teisę į taikius susirinkimus bei laisvę viešai reikšti savo nuomonę.

Vardan demokratijos ir laisvės įsigalėjimo palaikomos ir remiamos antiautoritarinės "Arabų pavasario" revoliucijos, vardan jų kovoja ir žūsta NATO kariai Irake bei Afganistane.

Parodoksalu, bet pasirodo, jog būtent toje senų demokratinių tradicijų šalyje lizdą yra susisukę pikčiausi demokratijos ir žmogaus teisių bei laisvių priešai, kurie dieną ir naktį svajoja uždrausti žmonėms kitose šalyse naudotis demokratijos suteikiamomis teisėmis bei laisvėmis.

Savo valstybėje - JAV jie to padaryti kol kas dar neįstengia, o dėl viešosios opinijos šiek tiek ir prisibijo garsiai reikšti savo totalitarinius kėslus.

Užtat aktyviai bando atsigroti kitur - ten, kur demokratinės tradicijos dar silpnos, o valdžios atstovai ne visuomet supranta, kaip derėtų principingai reaguoti į visokių totalitarinį mąstymą atstovaujančių prašalaičių antidemokratinius išpuolius.

Vos užvakar mūsų spaudoje nuskambėjo žinia, kad Vašingtone gyvenanti kažkokia Olga Zabludoff, prisistatanti, kaip litvakų palikuonė, pradėjo rinkti parašus po peticija, kuria raginama uždrausti kasmetes tautiškai nusiteikusio jaunimo eitynes Kovo 11-ąją.

Rašoma, kad ją jau pasirašė 250 žmonių.

Tiems, kas visgi nesuprato, kodėl aš rūpinuosi amerikonų reikalais ir kažkokių tenykščių eitynių leidimais bei draudimais, paaiškinsiu: kaip kvailai tai nenuskambėtų, bet ta amerikonka nori uždrausti eitynes ne kažkur Vašingtono DC ar kitoje JAV vietoje, bet ....mūsų suverenios valstybės sostinėje Vilniuje!

Neįtikėtina, bet būtent tokį reikalavimą ji atsiuntė Lietuvos ambasadoriaus JAV pareigas užimančiam Seimo narės prof. A.M.Pavilionienės atžalai Žygimantui Pavilioniui.

Ką ir kodėl Lietuvos piliečiams nori uždrausti totalitarinio mąstymo atstovė iš tolimosios Amerikos?

Kaip žinia, šiais metais Vilniaus savivaldybė yra davusi leidimą Lietuvių tautiniam centrui ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungai rengti šventinį tautinio jaunimo paradą kovo 11 d.

Eitynių tema bus Tėvynė. Dalyviai žygiuos Gedimino prospektu nuo Katedros iki Lukiškių aikštės. Leidimas duotas jose dalyvauti iki 2 tūkst. žmonių.

Ir LTC ir LTJS yra legaliai veikiančios ir Lietuvos įstatymus gerbiančios bei griežtai jų besilaikančios organizacijos, dedančios daug pastangų, kad išmokyti tautinį jaunimą įsprausti savo jaunatvišką maksimalizmą į teisės aktais apbrėžtas ribas.

Būtent jų ir kitų subrendusių patriotų dėka ir pastangomis Kovo 11-os eitynės nuo 2009 m. pavirto nuostabia Nepriklausomybės atgavimo šventimo forma, kurioje kartu dalyvauja visų amžiaus grupių bei lyčių lietuviai ir jiems prijaučiantys.
Collapse )
Garbės sargyboje

Liberal-Konservatoriai kėsinasi perimti Kovo 11-os antitautinių jėgų akciją. Anarkystai pasimetę...

Naujiena, nuo kurios lūžau iš juoko...

http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/laisves_eitynes.png

Nuo 2009 m. susivienijusios antilietuviškos jėgos Kovo 11-ą dieną organizuoja akcijas prieš tautinio jaunimo šventines eitynes.

Paprastai jose dalyvauja ultrakairieji radikalai, homoseksualizmo plėtros aktyvistai ir antifašistinė Paleckiuko šutvė su svečiais iš užsienio.

Įspūdingų ir kasmet gausėjančių patriotų eitynių fone puikiai matosi, kokios skystos ir komiškos yra tos akcijos, susivedančios į egzaltuotų feminisčių kritinėjimus eitynių dalyviams po kojomis bei graudulį keliančius anarchistinio jaunimėlio rėkavimus iš saugaus atstumo.

Ir štai šiemet jiems nusprendė pamačyti taip vadinami netradicinių žmogaus teisių stebėtojai, kaip patyrę intrigantai tiesiog pabandę pavogti tautinio jaunimo Kovo 11-os eitynių vietą ir laiką, pasiorganizuodami iš mero A.Zuoko vadovaujamos savivaldybės leidimą.

Deja, ir ši akcija neišdegė, netgi priešingai, nes kilusių protestų pasėkoje tautinio jaunimo eitynės atsikėlė į dar geresnį laiką ir vyks vos ne iškart po oficialiųjų šventinių renginių.

Kas yra labai patogu ir šiaip tik į gerą.

Tačiau netradicinių žmogaus teisių stebėtojai atsidūrė kvailoje padėtyje. Juk jie užsisakė laiką ir vietą net 800 žmonių eitynėms, bet juk visi puikiai žino, kad visi tie naujakairiejį „antifašistai“, anarchistai, homoseksualizmo plėtros aktyvistai bei kita antilietuviška publika gausi tik internetuose bei grantų čiulpėjų sąrašuose, o realiame gyvenime tėra kelios dešimtys savanaudiškų abiejų lyčių bobelių bei po Paryžiaus šiukšlių konteinerius pamėgusio trintis visokius kvazimokslus studijuojančio jaunimėlio atstovų.

Jeigu alternatyvą įspūdingai tautinių jėgų kolonai Kovo 11-tą sudarys tik tokia publika – konfūzas ir fiasko neišvengiami. Žmonės žiūrės, badys pirštais ir juoksis.

Žinomi sąjūdžio veikėjai jau parašė laišką, piktindamiesi, kad savivaldybė nerado geresnio laiko homoseksualizmo plėtotojų bei naujakairiųjų „antifašistų“ demaršams, nei kiekvienam lietuviui brangi Nepriklausomybės atgavimo šventė.

Dabar į šį reikalą įsijungė visuomenės veikėjai, kuriuos sąlyginai galima pavadinti liberalkonservatoriais.

Collapse )
Garbės sargyboje

Nėštumas – lytiniu keliu plintanti liga. Gimdymai diskriminuoja moteris. Vaikus darysime kitaip

Stulbinantys britų mokslininkės atradimai, galintys iš esmės pakeisti tradicinį žmonių dauginimosi būdą

http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/diskriminuojantis_seksas_buvo_smagesnis.png

Iš senų knygų ir naujų komedijų mums pažįstamas išprotėjusio profesoriaus tipažas.

Toks mokslininkas paprastai vaizduojamas, kaip genijus savo srityje ir artimas visiškam asilui keistuolis įprastiniame gyvenime.

Jo prototipas – XVIII-XIX a. mokslininkai, pasišventę entuziastai, kurių pagrindinis motyvas mokslinei veiklai buvo nenumaldomas žingeidumas, siekis pažinti šį pasaulį ir perteikti šias žinias žmonėms, dėl ko jie aukodavo kitas gyvenimo sritis.

Bet laikai keičiasi ir tokie profesoriai išnyko, užleisdami vietą racionaliems pragmatikams, puikiai paskaičiuojantiems, kaip uždirbti pinigų ir šlovės iš savo mokslinės veiklos, kai kada netgi perdėm nesivarginant.

Tačiau gamta nemėgsta tuštumos – ir šventa vieta tuščia neliko. Dailiosios lyties emancipacijos banga XX a. antroje pusėje ir ypač XXI a. pradžioje pagimdė naują, anksčiau negirdėtą anekdotinį tipažą – nukvakusią profesorę.


Collapse )
Garbės sargyboje

Tolerantiškiausios religijos konkursui. Ortodoksinis judaizmas sprendžia lėktuvų keleivių problemas

"Rabiniškojoje literatūroje chasidais vadinami tie, kurie laikosi gerokai aukštesnių religinio gyvenimo ir moralės standartų nei kiti žmonės.[...] Šiame chasidų sąjūdyje atsiradę tekstai iki šiol maitina gilesnio dvasinio gyvenimo besiilginčias sielas" © dr. Aušra Pažėraitė, judaizmo istorijos tyrinėtoja, VU Religijos studijų ir tyrimų centro dėstytoja

Photobucket

Collapse )

Garbės sargyboje

Lietuviškas mumugeitas. Geriausi vaizdeliai dar prieš akis...?

"Aš išdulkinau Katią - be ypatingo, beje, malonumo, nes darbuotoja procese buvo nuobodi, kaip visas jūsų nykus gestapas.." - taip jam nutikusį ir viešumon patekusį nuotykį su žurnaliste Katia "Mumu" Gerasimova kadaise komentavo Rusijos liberalų TV žvaigždė Viktoras Šenderovičius

http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/stoma-mumu-2.png

Skaitau ir žiūriu apie S.Stomos taip ir neįvykusio sekso skandalą. Kol kas reakcija viena: šlykštu ir apgailėtina.

Turiu omenyje tai, ką išdarinėja mūsų taip vadinami žurnalistai, kiek suprantu, organizavę masinį 44 pagyvenusių Seimo narių suviliojimą nebrangiai įsivertinusios šviesiaplaukės mergužėlės grožybėmis.

Ir kruopščiai dokumentavę – nufilmavę bei įrašę kiekvieną tai iškart dvi seniausias profesijas sugebančiai suderinti „žurnalistei“ į ausį seniokų kuždamą žodį.

Kame ten kriminalas, suprasti sunku, nes labai jau panašu, kad ne S.Stoma savo iniciatyva siūlė vargšei bedarbei merginai iškeisti jos nekaltybę į ne ilgesnį, nei metai, Seimo nario padėjėjos kontraktą, bet patį į tą lovą visom keturioms besiveržianti „žurnalistė“ pradėjo kibinti ir kalbinti seimūną dėl galimybės užimti tą vietą.

Pastarasis tą pokalbį, kiek suprantu, tik palaikė ir nenorėdamas prarasti, tskant, jau rankomis apčiuopiamo moteriško gėrio, tiesiog neatėmė pašnekovės puoselėjamų vilčių.

Jei buvo taip, tuomet visos tos skambios antraštės iš esmės klaidina skaitytojus, o pats įvykis pakvimpa gaiviu šviežių fekalijų kvapu.

Kuomet nuo profesionalios provokatorės su psichologės diplomu grožybių apsalusio pagyvenusio vyriškio intymios sapalionės yra viešinamos ir komentuojamos spaudoje bei TV kanaluose – vaizdelis, žinoma, ganėtinai komiškas, ką ir besakyti.

Bet proto nepametusiems žmonėms noro juoktis kažkodėl nekyla.


Collapse )