Zeppelinus (zeppelinus) wrote,
Zeppelinus
zeppelinus

Olandas pasipriešino katalikų homofobijai. Visa tolerancijos ideologija tilpo ...viename užpakalyje

http://i39.tinypic.com/akkfit.png
Belaukiant Gėjų parado ir susietų Baltic Pride renginių man buvo kilusi mintis:

- Nejaugi niekas iš visų tų suvažiavusių homoturistų nepanūs parodyti ko nors tokio, ką jie yra įpratę demonstruoti tokių renginių proga savo šalyse?

Nejaugi visiems pavyks nugalėti prigimtį ir nepademonstruoti tolerantiško auklėjimo išugdyto padidinto tolerantiškumo, pagarbos kitokiai nuomonei bei svetimai kultūrai?

Būsiu atviras - man buvo sunku tuo patikėti. Tiesiog todėl, kad šiek tiek domiuosi tais reikalais nugalėjusios tolerancijos šalyse. Ir turiu šiokį tokį supratimą, ko galima tikėtis iš tenykštės publikos.

Ir ką jūs manote? Kaip į stebuklingą krištolinį rutulį būčiau pasižiūrėjęs.

Pradžioje socialiniuose tinkluose, o vėliau ir žiniasklaidoje nuvilnijo žinia apie itin tolerantišką akciją prieš homofobiją.

Pasirodo, į Paradą skubanti Niderlandų piliečių šeimynėlė pakraupo, išvydusi prie Arkikatedros stovinčių pagyvenusių giedorėlių būrelį, vadovaujamą monsinjoro A.Svarinsko.

Mat pastarieji savo giesmėmis bandė išmelsti Aukščiausiojo pasigailėjimo ir atleidimo nusidėjėliams, žygiuojantiems Gedimino prospektu, su Katedros pusėn atsuktais pasturgaliais.

Aršiausiai elgėsi dvidešimtmetis jaunuolis, kuris pradėjo angliškai plūsti prie tokios agresijos nepratusius ir apstulbusius giesmininkus.

Pamatęs, kad jo įžeidžių ir piktų žodžių katalikai neišsigando, jis nusprendė pamokyti juos tolerancijos tiesioginiu veiksmu. Taip, kaip tai įprasta homoparadų metu jo šalyje.

Trumpiau sakant, jis pasisuko nugara į nustėrusius giesmininkus, nusimovė kelnes, nusismaukė ne itin švarius apatinius, plačiai prasižergė ir pasilenkęs iki grindinio įžūliai atkišo jų panosėn ... nuogą pasturgalį.

Su ne itin įspūdingais nukarusiais kankolais ir kyšančia prilipusio šikpopieriaus skiaute.

Tokioje pozoje jaunuolis stryksėjo ilgiau, kaip pusę minutės, vis atsukdamas savo užpakalį taip, kad kuo daugiau žmonių jį pamatytų.

O žiūrovų buvo išties nemažai.

Primenu, kad veiksmas vyko šeštadienio vidurdienyje, prie pat įėjimo į Katedrą, kur būriavosi nemažas tikinčių jų būrys.

Liudininkai buvo priblokšti tokio neįtikėtino įžūlumo, nepagarbos bei chamiškumo, kurį jų akivaizdoje demonstravo plikašiknis kovotojas su homofobija.

Visi pradėjo dairytis policijos, bet - savaime suprantama - jos nebuvo. Nes visi pareigūnai saugojo Paradą ir jo dalyvius nuo nemalonaus vilniečių dėmesio.

Pirmos atsipeikėjo moterys, kurios pradėjo raginti vyrus sulaikyti suįžūlėjusį tolerancijos skleidėją, jau spėjusį užsimauti kelnes ir ketinantį išdidžiai pasišalinti su atliktos pareigos jausmu.

Smurtauti niekas nenorėjo, todėl bandantis pasipriešinti tvirtoms senukų katalikų rankoms tolerantiškasis jaunuolis buvo įstumtas į Katedrą. Kur ir buvo išlaikytas, kol pagaliau teikėsi atvykti iškviesta policija.

Sulaikiusi jaunąjį subinės demonstruotoją, kuris jautėsi dėl to labai nustebęs. Mat jo supratimu, tikintys katalikai yra visiškai teisėtas viešų patyčių objektas ir negali net įsivaizduoti, kad už tokius tolerantiškus veiksmus būtų galima bausti, o ne girti.

http://i44.tinypic.com/2094wso.png
http://i40.tinypic.com/9l8rp3.png
Šią įvykio dalį nufilmavo liudininkai.

Jūs galite išvysti vaizdo įrašą čia - http://tv.lrytas.lt/?id=13749554491372686710 .
Trukmė - 3 min. 23 sek.

Pats įvykis spaudoje aprašytas žemiau esančiuose straipsniuose:

Delfi: Akibrokštas - olandas Katedros aikštėje išsirengė nuogai prieš kunigą Svarinską

Lietuvos Rytas: Maldą už šeimą prie arkikatedros nutraukė nuogas olando užpakalis

Kauno diena: Įžūlumas - olandas Katedros aikštėje prieš monsinjorą Svarinską išsirengė nuogai
------------------------

O dabar keli pamąstymai, apie to 20 mečio Olandijos piliečio poelgį. Jo vardas, kaip teigiama straipsniuose, yra Michailas Hennik.

Realybėje tas vardas rašosi kiek kitaip - Michiel Hennink.

Tai ponaitis, studijuojantis iškart dvi bakalauro programas - ekonomiką ir TEISĘ Roterdamo Erasmus universitete.

Laisvalaikiu dar besidarbuojantis programos vadovu nevyriausybinėje organizacijoje ProDemos, kurios veikla - tik nenugriūkite nuo kėdės - demokratijos ir teisinės valstybės plėtra.

Hmm, tikrai įdomų supratimą turi tas jaunuolis apie demokratiją ir teisinę valstybę.

Štai to užpakaliu toleranciją skleidžiančio veikėjo veikla socialiniuose tinkluose:

FB profilis-
Michiel Hennink Facebook, G+-sas-Michiel Hennink G+ ir Twitteris Michiel Hennink Twitter

Įdomu štai kas.

Panašu, jog tas politikos, ekonomikos bei teisės mokslų ragavęs, teisinę valstybę & demokratiją plėtojančioje kontoroje besidarbuojantis, spaudoje aktyviai besireiškiantis studentėlis yra tvirtai įsitikines dviem dalykais:

 • - kad iš katalikų galima atvirai tyčiotis, visiškai nebūtina gerbti ar bent pakęsti jų įsitikinimų ir pažiūrų;

 • - kad viešoje vietoje, greta šventovės, esant miniai žmonių galima apsinuoginti ir demonstruoti lytinius organus bei pasturgalį. Kuris, panašu, nebeužilgo irgi įgaus lytinio organo statusą.

Reikia suprasti, kad tai yra normalus Niderlanduose tolerantiškos elgsenos modelis, įsisavintas bei demonstruojamas prestižinio Erasmus universiteto Roterdame studento?

Ir kai Lietuvoje bus pasiektas bent panašus tolerancijos lygis, mūsų studentai elgsis taip pat?

O labiausiai mane pritrenkė ši aplinkybė:

Juk visas šis tolerantiškas plikų subinių cirkas vyko ne tik lietuvių minios, bet ir jaunuolio ...tėvų ir jaunesnės sesutės akivaizdoje.

Ir jie ramiai, džiaugsmingai ir net pritariančiai stebėjo, kaip jų atžala plūsta prie savo šventovės susirinkusius giesmininkus, kaip jis nusimauna kelnes, kaip tabaluoja kankolais ir rodo neplautą šikną žmonių miniai pagrindinėje svetimos sostinės aikštėje.

Tėvas įsikišo tik tuomet, kai pasipiktinę lietuviai bandė sulaikyti jo tolerantišką sūnaitėlį. Ir tik tam, kad jį apginti. Jam neužkliuvo sūnaitėlio maskatavimas kankolais mažametės sesutės panosėje ir viešas nuogo užpakalio demonstravimas.

Kaip jums patinka toks tolerantiškas vaikų auklėjimas, atitinkantis Šalaševičiūtės&Valiukevičiūtės brukamų juvenalinių įstatymų dvasią?

Nežinau, kaip jums, gerbiamieji, bet man tolerancijos tokiai elgsenai nepakanka. Jei mano dvidešimtmetė atžala pabandytų viešai mano akivaizdoje padaryti bent ką panašaus į tai, ką išdarinėjo Michielis Henninkas - pločiau į ausį taip, kad galva nuo pečių nulinktų.

Ir tegul paskui Vaikų teisių apsaugos tarnyba atima iš manęs tėvystes teises, bet yra dalykų, kurių tikrai nepakęsčiau, nepaisant viso išties neeilinio man būdingo pakantumo.

Bet keisčiausias gandas atsklido iš gerbiamo Nerijaus Ulčino feisbuko.

Yra teigiančių, jog to užpakaliu už toleranciją kovojančio jaunuolio tėvas yra ne šiaip į Gėjų Paradą atsibraklinęs olandų turistas, bet ...Niderlandų Ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius.

Nežinau, kiek tame tiesos, bet jeigu tai išties yra taip, tai Užsienio reikalų ministras ponas L.Linkevčius turėtų nedelsiant atsiprašyti imtis priemonių.

Kad užsienio diplomatas, kurio auklėti šeimos nariai jo akivaizdoje leidžia sau tokius dalykus mūsų sostinėje, išvyktų atstovauti savo šaliai ir skleisti tolerancijos kur nors kitur.

Kokioje Saudų Arabijoje ar pan.

Ten jo sūnų ir kitus šeimos narius greit išmokys pagarbos kitoms kultūroms. Jei jie sumanys pakartoti tai, ką mes matėme Katedros aikštėje vakar.
------------------------
Ir pabaigai.

Įtariu, jog šis kovos su homofobija žygdarbis, kurį atliko Michiel Hennink, po galutinės tolerancijos pergalės bus kažkaip įamžintas.

Tai jau dabar siūlau savo projektėlį būsimam Tolerancijos Monumento konkursui (žr. iliustraciją aukščiau).UPD - ATNAUJINIMAS: ilgesnis ir iš kito kampo filmuotas Michiel Hennink sulaikymo vaizdo įrašas. Trukmė - 10 min. 55 sek.


Tags: politinis homoseksualizmas, tolerancija & politkorekcija
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments