Zeppelinus (zeppelinus) wrote,
Zeppelinus
zeppelinus

Queer ideologija jau Baltic pride 2013. Kokių dar Pasididžiavimo paradų ir Šlovės eisenų sulauksime?

http://img-fotki.yandex.ru/get/9352/225332883.0/0_bc2d6_a03175c4_L.png

Skaitinėdamas oficialią Baltic Pride 2013 renginių Vilniuje programą netikėtai sužinojau, kad ji apims ir ganėtinai kontroversiškų idėjų propagandą.


http://img-fotki.yandex.ru/get/9505/225332883.0/0_bc2d8_aa628b4b_L.png
Pasirodo, ten bus viešinama bei skleidžiama t.v. queer ideologija.
Kuri, švelniai sakant, civilizuotame pasaulyje yra vertinama ganėtinai kontroversiškai.

Dauguma homoseksualių polinkių turinčių žmonių visiškai nepageidauja būti tapatinami su radikaliais išsišokėliais queer'ais ir laikosi nuo jų atokiau.

Priminsiu, jog skėtiniu terminu queer nūnai įprasta vadinti tuos įvairių orientacijų žmones, kurių seksualinė elgsena nukelia juos toli už tradicionalistinio mainstrymo ribų.

Tie žmonės mano, kad seksualinės elgsenos ribas brėžianti tradicinės visuomenės kultūra laikytina priespauda jų atžvilgiu. Su kuria, savaime suprantama, jie jaučia pareigą negailestingai kovoti.

Kaip pažymima Wikipedia straipsnyje, greta homoseksualistų, queer sąvoka apima ir kitaip save suprantančius netradicinių seksualinių pomėgių žmones.

Tokius, kaip panseksualistai, pornoseksualistai, interseksualistai, genderkvyrai, aseksualai.

Įtariu, jog dauguma skaitytojų neturi žalio supratimo, kas slypi po šiais egzotiškais terminais.

Tačiau queer sąvoka apima ir mažiau egzotiškų ir mums labiau girdėtų seksualinių orientacijų atstovus.

Pavyzdžiui - praktikuojančius BDSM (~sadizmą-mazochizmą), autoseksualizmą (~onanizmą) ir įvairias gruppenseksualizmo formas - svingerizmą (~apsikeitimą žmonomis) bei poliamoriją (~grupinį seksą) .

Taigi, kaip nesunku pastebėti, tarptautinis renginys Baltic Pride 2013, kuris Lietuvos publikai pristatomas, kaip galimybė visos Europos homoseksualiems žmonės suvažiuoti ir pasidžiaugti vienas kitu, turi kiek platesnį ideologinių siekių ratą.

http://img-fotki.yandex.ru/get/9352/225332883.0/0_bc2d7_81d4bbbc_L.png
Baltic Pride 2013 rėmuose kol kas gan nežymiai ir palyginus nekaltai bus brukama itin radikali ir piktybiška, prieš tradicinę visuomenę nukreipta queer ideologija.

Prilyginama net savotiškam seksualinių mažumų nacionalizmui ir vystanti gan specifinę antikultūrą.

Šiuo atveju atvirai deklaruojanti BDSM (~sadizmo-mazochizmo), autoseksualizmo (~onanizmo) ir įvairių gruppenseksualizmo formų - svingerizmo (~apsikeitimo žmonomis) bei poliamorijos (~grupinio sekso) NORMALIZAVIMO siekius.

Primenu, kad šios netradicinės orientacijos - kaip ir homoseksualizmas - Lietuvoje nėra niekaip ribojamos teisiškai. Jų atstovai nėra niekaip diskriminuojami ir gali laisvai realizuoti seksualinius pomėgius savo privačioje ar šiaip ne viešoje erdvėje.

Tačiau kol kas tų intymių pomėgių ir seksualinės elgsenos ypatumų viešos išraiškos nėra priimtinos dėl vyraujančios visuomenėje tradicinės dorovės. Pagal kurią tokie reikalai yra žmogaus intymaus gyvenimo dalis ir negali būti viešo demonstravimo, o juo labiau - pasididžiavimo objektas.

Skirtingai nuo homoseksualistų, tiek idėjiniai onanistai, tiek svingeriai, tiek grupinio sekso mėgėjai, tiek kitokie queer'ai leidimo surengti Pasididžiavimo paradą Gedimino prospekte negautu. Bent jau kol kas.

Todėl šiais metais jų atstovus pamatysime nebent žygiuojant bendrose LGBT Pasididžiavimo Parado gretose.

O štai po kelių metų, kuomet homoseksualizmo plėtros aktyvistų intensyvių pastangų dėka radikalioji queer ideologija įgis daugiau legitimumo, visuomenei bus iškeltas nepatogus klausimas:

- kodėl vienoms netradicinėms mažumoms Pasididžiavimo paradus Gedimino prospekte rengti galima, o kitoms - lygiai tokioms pat - lyg ir ne? Juk tai kvepia diskriminacija ir pasibjaurėtina kvyrofobija.

Tuomet ir suvoksime - link kur mus vedė Šv.Tolerancijos dvasia.

Kai vieną dieną prospektu žygiuos Svingerių ir poliamorų Pasididžiavimo paradas, po savaitės - Autoseksualistų-onanistų ir analinio sekso mėgėjų Šlovės maršas, o dar po mėnesio - BDSM sadistų-mazochistų Garbės eitynės.

Tuomet jau gerbiamam Užsienio reikalų ministrui L. Linkevičiui tikrai nebepavyks išsisukti nuo asmeninio dalyvavimo visuomenės brandą liudijančiame renginyje prisidengus netikėta išvyka į užsienį.

Niekur nedingsi. Teks asmeniškai žygiuoti kolonos priešakyje.

Tags: politinis homoseksualizmas
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments