?

Log in

No account? Create an account
 
 
21 July 2013 @ 05:33 pm
Queer ideologija jau Baltic pride 2013. Kokių dar Pasididžiavimo paradų ir Šlovės eisenų sulauksime?  
http://img-fotki.yandex.ru/get/9352/225332883.0/0_bc2d6_a03175c4_L.png

Skaitinėdamas oficialią Baltic Pride 2013 renginių Vilniuje programą netikėtai sužinojau, kad ji apims ir ganėtinai kontroversiškų idėjų propagandą.


http://img-fotki.yandex.ru/get/9505/225332883.0/0_bc2d8_aa628b4b_L.png
Pasirodo, ten bus viešinama bei skleidžiama t.v. queer ideologija.
Kuri, švelniai sakant, civilizuotame pasaulyje yra vertinama ganėtinai kontroversiškai.

Dauguma homoseksualių polinkių turinčių žmonių visiškai nepageidauja būti tapatinami su radikaliais išsišokėliais queer'ais ir laikosi nuo jų atokiau.

Priminsiu, jog skėtiniu terminu queer nūnai įprasta vadinti tuos įvairių orientacijų žmones, kurių seksualinė elgsena nukelia juos toli už tradicionalistinio mainstrymo ribų.

Tie žmonės mano, kad seksualinės elgsenos ribas brėžianti tradicinės visuomenės kultūra laikytina priespauda jų atžvilgiu. Su kuria, savaime suprantama, jie jaučia pareigą negailestingai kovoti.

Kaip pažymima Wikipedia straipsnyje, greta homoseksualistų, queer sąvoka apima ir kitaip save suprantančius netradicinių seksualinių pomėgių žmones.

Tokius, kaip panseksualistai, pornoseksualistai, interseksualistai, genderkvyrai, aseksualai.

Įtariu, jog dauguma skaitytojų neturi žalio supratimo, kas slypi po šiais egzotiškais terminais.

Tačiau queer sąvoka apima ir mažiau egzotiškų ir mums labiau girdėtų seksualinių orientacijų atstovus.

Pavyzdžiui - praktikuojančius BDSM (~sadizmą-mazochizmą), autoseksualizmą (~onanizmą) ir įvairias gruppenseksualizmo formas - svingerizmą (~apsikeitimą žmonomis) bei poliamoriją (~grupinį seksą) .

Taigi, kaip nesunku pastebėti, tarptautinis renginys Baltic Pride 2013, kuris Lietuvos publikai pristatomas, kaip galimybė visos Europos homoseksualiems žmonės suvažiuoti ir pasidžiaugti vienas kitu, turi kiek platesnį ideologinių siekių ratą.

http://img-fotki.yandex.ru/get/9352/225332883.0/0_bc2d7_81d4bbbc_L.png
Baltic Pride 2013 rėmuose kol kas gan nežymiai ir palyginus nekaltai bus brukama itin radikali ir piktybiška, prieš tradicinę visuomenę nukreipta queer ideologija.

Prilyginama net savotiškam seksualinių mažumų nacionalizmui ir vystanti gan specifinę antikultūrą.

Šiuo atveju atvirai deklaruojanti BDSM (~sadizmo-mazochizmo), autoseksualizmo (~onanizmo) ir įvairių gruppenseksualizmo formų - svingerizmo (~apsikeitimo žmonomis) bei poliamorijos (~grupinio sekso) NORMALIZAVIMO siekius.

Primenu, kad šios netradicinės orientacijos - kaip ir homoseksualizmas - Lietuvoje nėra niekaip ribojamos teisiškai. Jų atstovai nėra niekaip diskriminuojami ir gali laisvai realizuoti seksualinius pomėgius savo privačioje ar šiaip ne viešoje erdvėje.

Tačiau kol kas tų intymių pomėgių ir seksualinės elgsenos ypatumų viešos išraiškos nėra priimtinos dėl vyraujančios visuomenėje tradicinės dorovės. Pagal kurią tokie reikalai yra žmogaus intymaus gyvenimo dalis ir negali būti viešo demonstravimo, o juo labiau - pasididžiavimo objektas.

Skirtingai nuo homoseksualistų, tiek idėjiniai onanistai, tiek svingeriai, tiek grupinio sekso mėgėjai, tiek kitokie queer'ai leidimo surengti Pasididžiavimo paradą Gedimino prospekte negautu. Bent jau kol kas.

Todėl šiais metais jų atstovus pamatysime nebent žygiuojant bendrose LGBT Pasididžiavimo Parado gretose.

O štai po kelių metų, kuomet homoseksualizmo plėtros aktyvistų intensyvių pastangų dėka radikalioji queer ideologija įgis daugiau legitimumo, visuomenei bus iškeltas nepatogus klausimas:

- kodėl vienoms netradicinėms mažumoms Pasididžiavimo paradus Gedimino prospekte rengti galima, o kitoms - lygiai tokioms pat - lyg ir ne? Juk tai kvepia diskriminacija ir pasibjaurėtina kvyrofobija.

Tuomet ir suvoksime - link kur mus vedė Šv.Tolerancijos dvasia.

Kai vieną dieną prospektu žygiuos Svingerių ir poliamorų Pasididžiavimo paradas, po savaitės - Autoseksualistų-onanistų ir analinio sekso mėgėjų Šlovės maršas, o dar po mėnesio - BDSM sadistų-mazochistų Garbės eitynės.

Tuomet jau gerbiamam Užsienio reikalų ministrui L. Linkevičiui tikrai nebepavyks išsisukti nuo asmeninio dalyvavimo visuomenės brandą liudijančiame renginyje prisidengus netikėta išvyka į užsienį.

Niekur nedingsi. Teks asmeniškai žygiuoti kolonos priešakyje.

 
 
 
(Anonymous) on July 21st, 2013 06:35 pm (UTC)
Gal ir neblogai

Bent nusimetė kaukę ir parodė,kad jokiomis žmogaus teisėmis ten ir nekvepia.Vien tik noras skandalingai pasireikšti,pastaugti ir pašiukšlinti.Įtariu,kad organizatoriai ir dalyviai trokšte trokšta gauti į galvą,būti apmėtyti įvairiomis šiukšlėmis arba net tuo daiktu ,kurį pastraruoju metu pamėgta kimšti į prezervatyvus,o paskui mėtyti...
Geriausiai būtų ignoruoti tuos nelaimėlius,tai būtų didžiausias jų fiasko.Jie užpyktų ant "homofobiškos" visuomenės,kad niekas nekreipia į juos dėmesio.Ir tada iš viršaus ateitų nurodymas: kreipti dėmesį būtina!!! :)
(Anonymous) on July 21st, 2013 07:52 pm (UTC)
Matote, tas "nekreipti dėmesio", pirma, niekur nenuves, nes jie kuo toliau, tuo labiau darkysis, kol to dėmesio sulauks, o antra, pradinėje stadijoje tai ir yra tarpinis tikslas (galima sakyti, "desensitizacija", arba "nujautrinimas", arba "pripratinimas" - vadinkite, kaip norite). Iš serijos - "nieko ypatingo" - "nieko blogo" - "kažkas gero" seka. Blogiausia, kad ten, kur žmonės nusprendžia tą problemą spręsti, nukenčia niekuo dėti policininkai, kurie pagal pareigas privalo tuos padarus ginti, ir taip patenka tarp dviejų ugnių. :(
(Anonymous) on July 22nd, 2013 12:15 pm (UTC)
O didžioji dalis dorų lietuvių, žinoma, užsiima tik vaginaliniu seksu, tik po vestuvių ir tik ta viena leistina poza - "misionieriaus" - ir tik su tikslu susilaukti vaikų. Gėda skaityti kai panašias nesąmones rašo suaugę ir gyvenimo regėję žmonės.
zeppelinus on July 22nd, 2013 12:41 pm (UTC)
Hmm, tuomet kam Jūs jas čia rašote?

Kas kuo užsiima privačioje erdvėje yra žmogaus intymaus gyvenimo dalis. Kuri pagal apibrėžti nesiekia viešumo ir demonstracijos.

Tačiau kaip matome, yra žmonių, kurie iš tų savo intymių pomėgių pasidaro ideologija ir bando ją skleisti. Kartu su tų pomėgių viešu demonstravimu.

Va kur problema, gerbiamasai. O ne misionieriaus pozoje užsiimant analininiu seksu su tos pačios lyties asmeniu....
(Anonymous) on July 22nd, 2013 12:49 pm (UTC)
Tame ir esmė, zeppelinus, kad jūsų išvardinti potraukiai nėra tas pats, kas heteroseksualumas ir homoseksualumas. Juk porelė homoseksualų gali dešimtemčius ilgai ir nuobodžiai santykiauti "viena ir ta pačia" poza, kai kita porelė heteroseksualų keisis partneriais ir ieškos kitų panašių seksualinio paįvairinimo būdų. Seksualinė orientacija - tai visų pirma nėra seksas ir štai šioje vietoje jūsų rašliava beprasmė. Ir dar, man, kaip heteroseksualei, niekas nekiša po nosimi tam tikrų sekso būdų, pozų ar potraukių, o štai homoseks. vyriškiams mėgstama prikišti analinį seksą. Jaučiat skirtumą?
zeppelinus on July 23rd, 2013 05:44 pm (UTC)
"Tame ir esmė, zeppelinus, kad jūsų išvardinti potraukiai nėra tas pats, kas heteroseksualumas ir homoseksualumas. Juk porelė homoseksualų gali dešimtemčius ilgai ir nuobodžiai santykiauti "viena ir ta pačia" poza, kai kita porelė heteroseksualų keisis partneriais ir ieškos kitų panašių seksualinio paįvairinimo būdų"

Apie ką aukščiau ir yra pasakyta. Nepatingėkite paspaudyti nuorodas į straipsnius.

Toli gražu ne visi homoseksualių polinkių turintys žmonės laiko save queer'ais, o tik mažuma. Lygiai kaip ir tarp heteroseksualių asmenų jiems priklauso labai nedaugelis.

"Seksualinė orientacija - tai visų pirma nėra seksas ir štai šioje vietoje jūsų rašliava beprasmė"

Deja, tai Jūsų komentaras šioje dalyje beprasmis.

Esant dviems skirtingos seksualinės orientacijos identiškiems dvyniams, vienintelis objektyvus požymis, leidžiantis nustatyti, kokia kiekvieno orientacija yra būdinga seksualinė elgsena ar pamatuojama reakcija į seksualinius dirgiklius. Pabandykite įvardinti kokį nors kitą objektyvų požymį - su malonumu pasiklausysiu.

"Ir dar, man, kaip heteroseksualei, niekas nekiša po nosimi tam tikrų sekso būdų, pozų ar potraukių, o štai homoseks. vyriškiams mėgstama prikišti analinį seksą. Jaučiat skirtumą?"

Aš asmeniškai jiems to neprikaišioju, o už kitus neatsakau.

O štai jeigu Jūs sumanysite savo pomėgį analiniam seksui paversti tapatybės pagrindu ir apsiskelbsite queer-analseksuale, bei nutarsite surengti individualų Pasididžiavimo piketą su atitinkamo turinio plakatais prie Prezidentūros, tuomet susilauksite mano kritikos.

Suprantate skirtumą?
(Anonymous) on July 22nd, 2013 05:10 pm (UTC)
VAU koks idomus pasaulis ... butu geros atrakcijos ... ir dar bilietus galetu pardavinet kad pamatyt , atvaziuotu kaip cirkas su palapine ir uz BRANGIUS bilietus ... va tai butu SOU ir dar uzdirbtu ... ir kodel tik VILNIUJ ?? DISKRIMINACIJA ... o mes kituose miestuose irgi norim atrakciju ... tik va GEDIMINO PROSPEKTO neturim ...va kur beda
(Anonymous) on July 24th, 2013 04:43 pm (UTC)
Esate tikras, kad iš šalies neatrodote panašus į šio video įrašo veikėjus: http://www.youtube.com/watch?v=euXQbZDwV0w ?
andreasmoser.wordpress.com on July 29th, 2013 09:53 am (UTC)
It was a wonderful event: http://andreasmoser.wordpress.com/2013/07/29/baltic-pride-2013/
zeppelinus on July 29th, 2013 12:17 pm (UTC)
Thanks for the comment.

Why did you choose this blog? I'm not very popular in LGBT community...;)
(Anonymous) on November 8th, 2016 06:57 pm (UTC)
Aghifodwaesjfwef 5uht5 y 45y45y54 54y64
Ugireojfe whfiwehfjwehwhfjehfwefhweh 777uiop fweh iwehf weiohf wieohf iwehf iweyu59tu328hfire iuwfodhqw934785 h3urh9wjfwgut h9wh9889wh98r h4wt93qrj29th2 rj2ghw9tfq.