Zeppelinus (zeppelinus) wrote,
Zeppelinus
zeppelinus

Zeppelinus tapatybė atskleista. Internetų sekliai Morkos ir jų žavieji šaltiniai

...klausia jo Auksinė Žuvelė:
- Iš nežinomo blogerio padariau Tave Vyriausiuoju Redaktoriumi, o paskui ir Agentūros Direktoriumi. Ko dar nori tavo senė?
- Nepyk, žuvele, bet visai nupezo senoji. Nebenori, kad būčiau Vyr.Redaktorius ir Agentūrų Direktorius, o nori pati sėdėti Daukanto aikštėje. Ir kad Tu, žuvele, jai kojas plautum ir tą vandenį gertum.
Nieko neatsakė žuvelė, tik auksine uodega piktai sužybsėjo...


http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/Z_R_trololo/zepp_racas2.png

Neseniai internetuose nutiko įvykis. Į socialinį tinklą Facebook atėjo garsus žmogus, ilgus metus deklaravęs, jog kojos jo ten nebus. Turiu omenyje žymų žurnalistą, agentūrų direktorių ir žinomą tinklaraštininką Artūrą Račą.

Ta proga nutariau pareklamuoti naują feisbukerį savo FB Sienoje. Žinodamas, kad dauguma jos lankytojų neabejingi aštriems, nenugludintiems tekstams ir tiesiai-šviesiam minčių reiškimui, t.y. būtent tokiam, koks būdingas tam FB naujokui.

http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/Z_R_trololo/zepp_racas_izaura.pngTai darydamas aiškiai supratau, jog reakcija tinkle bus nevienareikšmė.

Mat minėtas tinklaraštininkas turi nemažai gyvenimo pozicijos oponentų, idėjinių priešininkų ir šiaip nedraugų. Kas šiaip jau turėtų būti jo, o ne mano rūpestis.

Tačiau, didesnių sąmokslo teorijų ir primityviosios konspirologijos entuziastų, nei veisiasi feisbukuose, internetuose dar reikėtų paieškoti.

Sudėtingais minčių vingiais jie nepasižymi, o išvadas darosi pačiu tiesiausiu iš visų įmanomų būdu.

Taigi, netrukus susilaukiau asmeninės žinutės iš labai mielos ir dailios tinkladraugės, kurioje ji dalinosi savo įtarimais ir troško, kad aš juos nedelsiant patvirtinčiau.

Eilę metų būdamas anoniminis internetų personažas jau įpratau prie tokio tipo smalsumo ir laikausi paprastos geležinės taisyklės - niekada nieko neneigti.

Jeigu žmogus trokšta, kad aš būčiau X, tai kodėl negalėčiau jo pradžiuginti?

Juolab, kad neatskleidžiant savo incognito ir paneigti tų spėjimų nėra kaip. Aišku, įsivardinti tuo, kas nesi, būtų nepadoru, todėl tenka rinktis būtent "Nei Taip, nei Ne" taktiką.

Kaip vystėsi dialogas su gražiąja pašnekove, matosi paveikslėlyje.

Kadangi esu privataus susirašinėjimo neviešinimo šalininkas, mielos pašnekovės vardas ir avatara pakeisti, paliekant tik pokalbio turinį.

Smagiausia buvo dialogo pabaiga, kurioje dailioji kolegė pažadėjo šventai saugoti "mūsų mažytę paslaptį".

Nesusilaikiau nenusišypsojęs.

Mat esu jau daug metų laimingai vedęs. Be to [apsidaręs ar niekas nestovi už nugaros], mylima moteris nebuvo pirmoji, kurią teko pažinti biblijine prasme.

Taigi, šiokį tokį supratimą apie dailiajai lyčiai patikėtos konfidencialios infprmacijos likimą turiu.

Todėl man ir buvo smalsu - kada ir kur ši "mažytė paslaptis" išlys.

Būčiau galėjęs lažintis, kad maždaug po savaitės, kur nors genderiškai ribotuose interneto užkaboriuose.

Aha, kurgi ne....;)

Jau po poros valandų ant mano Sienos atsirado štai toks plakatėlis, kurio autorius yra mano senas geras internetų pažįstamas, pasivadinęs Protingas Chamas pseudonimu.

Po kuriuo, anot sklandančių gandų, slypi garsus konservatyvios orientacijos žurnalistas:


http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/Z_R_trololo/zepas-racas_p_ch_fb.jpg


Palydimas štai tokio teksto ir komentarų:


http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/Z_R_trololo/zepp_racas_pc.png


Krito į akis "operatyvinio šaltinio" paminėjimas ("...šiandien dar vienas pažįstamas kryžiumi gulė neabejotinai ir patikimai sužinojęs, kad Račas ir Zeppelinus yra vienas ir tas pats asmuo").

Nereikia būti Šerloku Holmsu ar Erkiulium Puaro, kad suprasti, kad tas "vienas pažįstamas" realybėje yra labai miela pažįstama, tučtuojau pasidalinusi jai patikėta saugoti konfidencialia informacija.

Kitaip sakant, išvydau savotišką "mažytės paslapties" apie blogerio tapatybę neišsaugojimo rekordą - apie 1-1,5 val.

Hmm, mano jaunystėje tai užtrukdavo šiek tiek ilgiau, bet dabar informacijos amžius, tai gal ir nėra pagrindo stebėtis?

Žinoma, kiek nustebino pagrindas, kuriuo remdamasis garsus žiniasklaidinykas daro viešai pristatomas išvadas dėl tam tikrų realių ir virtualių asmenų tapatumo, kurį šiaip jau įprasta vadinti "VBS agentūros pranešimu", bet aš tolimas nuo mass-medijos reikalų žmogus, tai ką man žinoti, kaip ten turėtų būti?....

----------------
http://i224.photobucket.com/albums/dd115/zeppelinus/Z_R_trololo/zepp_racas_troll.png
Vienžo, ilgus metus feisbukuose sklandė gandai, kad už geraširdiško personažo Blogeris Zeppelinus veido tūno rūstus įvairių leidinių redaktorius ir apžvalgininkas Arūnas Brazauskas.

Niekada to neneigiau.

Nes man visai patiko būti Arūnu Brazausku.

Dabar pasirodė alternatyvios nuomonės, kad aš esu jaunesnis, lieknesnis, vadovauju naujienų agentūrai, važinėju Subaru visureigiu, gyvenu name Pylimėlių gatvėje ir mano žmona yra mokslų daktarė.

Hmm, prie tokio įvaizdžio reikia priprasti.

Visai gali būti, kad man patiks.

Pradžiai, siūlau internetų komentatoriams pratintis prie draugiško kreipinio "direktoriau", o pastabas ir pasiūlymus dėl agentūros BNS darbo pagerinimo palikti tiesiog komentaruose...

Tags: interneto diskusijos
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 17 comments