?

Log in

No account? Create an account
 
 
06 January 2011 @ 05:46 pm
Lietuviškos tinklaraštijos horizontai. Už ko akis užsikabina?  
http://i53.tinypic.com/wsmoeb.jpg

Visgi nutariau prisijungti prie popistų lyderio Rokiškio inicijuotos tinklaraštininkų tarpusavio reklamos savaitės akcijos.

Žvelgiant į lietuviškos tinklaraštijos horizontus, nenoromis lygini ją su anglakalbe ar rusakalbe blogosfera – ir, kaip sakydavo kadaise populiarus personažas - „vajzdialis niakoks“.

Valdiškiems išminčiams bei viešiesiems intelektualams alternatyvios minties tikrai negausu.

Kažkokie „blogai apie blogus“, „blogai apie blogeriavimą ir uždarbį internete“, „patarimai, kaip rašyti ir išsukti blogą“, „ką aš valgiau pusryčiams, o ką – vakarienei“, „kompiuterinių žaislų analitinės apžvalgos“, „videonuomos punkto naujienų atpasakojimai“ ir panašus vaikų darželis/kelnės su šleikom/pirštinės ant virvučių sudaro kokius 95% lietuviškos blogosferos turinio.

Deja, bet rimtus bei įdomius tinklaraščius pas mus galima suskaičiuoti ant dviejų-trijų rankų pirštų. Na, bet turim ką turim.
Taigi, apie tuos lietuviškai rašomus tinklaraščius, kuriuos skaitau ir apie kuriuos galiu kažką pasakyti:

Žiniasklaidininkai ir žurnalistai:

racas.lt –žymaus žurnalisto Artūro Račo tinklaraštis, garsus ne tik tvirtą ir nenuolaidžią autoriaus nuomonę išreiškiančiais postais, bet ir unikalia ištikimų komentatorių bendruomene. Piršto tarp dantų tenykščiams geriau nekaišioti, nes liksit be rankos ar abiejų.

cyvas.wordpress.com – vieno įdomiausių tradiciškai konservatyvios pakraipos apžvalgininkų Tomo Čyvo tinklaraštis. Tekstai įdomūs, bet dažniausiai rašomi, kaip straipsniai didžiajai spaudai. Bet tai daugumos žiniasklaidininkų blogų ypatumas.

ryst1966.livejournal.com – žinomo politikos apžvalgininko ir žurnalisto Ryto Staselio asmenins Livejournal'as, kuriame, greta spaudai skirtų straipsnių, būna ir tiesiog tinklaraštinių pamąstymų. Galima pabendrauti su autoriumi komentaruose.

Blogas Brazauskas - taip, taip - to paties Arūno Brazausko, su kuriuo pastaruoju metu gan dažnai esu painiojamas virtualioje erdvėje, vienas iš tinklaraščių. Nors ir patalpintas matomiausioje Balsas.lt vietoje, bet, skirtingai nuo daugumos žiniasklaidininkų blogų, tekstai jame yra rašomi ne spaudos straipsnių, bet būtent asmeninio tinklaraščio formate. Kas, mano supratimu, yra gerai.

vklase.livejournal.com – žymaus žiniasklaidininko ir pijaro meistro Aurelijaus Katkevičiaus tinklaraštis, deja, pastaruoju metu nėra skirtas plačiai auditorijai, tai greičiau tam tikros rašančių žmonių kompanijos traukos centras, todėl pašaliečiui jį įvertinti sunku. Bet verta palandžioti po senus įrašus.

Blogofermos Livejournal.com lietuviškojo sektoriaus autoriai:

maumaz.livejournal.com – nūnai praktiškai išnykusio XX a. pradžios tipo plataus profilio inteligento, tarptautinės teisės profesoriaus, genocidinių mokslų daktaro, rašytojo ir muzikanto bei šaunios lietuviškos šeimynos galvos Justino Žilinsko asmenins tinklaraštis. Čia rasit visko po truputį – nuo tarptautinės politikos pamąstymų iki naminio muzikavimo vaizdelių bei santechnikos remonto patarimų.

grippen.livejournal.com – įdomus tautinės pakraipos žurnalas, daug tekstų apie Švediją ir tenykščius multikultūralizmo ir tolerancijos pasiekimus. Autorius gyveno toje šalyje kelis metus ir nesibodi pasidalinti liūdnais bei gerais įspūdžiais.

sig_tyr.livejournal.com – heraldikos, antropologijos, rasologijos, runų ir specifinių architektūrinių detalių puikaus žinovo ir entuziasto tautinės pakraipos blogas.

edmalt.livejournal.com – tautinio judėjimo aktyvisto Edmundo Girskio, pagarsėjusio kovomis su politizuoto homoseksualizmo ideologijos plėtra, gyvenimo žurnalas.

8-aukstas.livejournal.com - dar vienas tautinės pakraipos tinklaraštis, kurio autorius turi Tautos švietėjo gyslelę. Pas jį jūs visada atrasite tekstų su mintimis, kurių neišgirsite iš TV ekrano ar iš kokio viešojo intelektualo lūpų. Tekstai nevienodo lygio, bet tiklaraštis rekomenduotinas skaitymui.

kreivarankis.livejournal.com – apie filosofiją bei šiaip gyvenimą – paprastai ir patraukliai. Vienas populiariausių jaunosios LiveJournal'o kartos atstovų, kurį į savo niūrią gūžtą vis bando persivilioti popistai.

konstanta_42.livejournal.com – savanorio mokslo populiarinimo entuziasto projektas: „ Viskas, ką jūs norėjote sužinoti apie astrofiziką, fiziką, astronomiją bei kitas juodąsias skyles, bet bijojote paklausti.“ Tinklaraščio autorius yra teorinės astrofizikos doktorantas Lesterio universitete (University of Leicester) Jungtinėje karalystėje. Tyrimų sritis – supermasyviųjų juodųjų skylių sąveikos su aplinkine galaktikų materija modeliavimas.

Todėl jeigu jūsų IQ mažesnis, nei koks 120 – geriau ten nekomentuokite. Nebent būtumėte 2-3 numerio krūtininga blondinė – tuomet ir IQ=95 visai pakaks, kad autorius jus džiaugsmingai pasitiktu ir viską nuodugniai paaiškintu.

dusimtaidevyni.livejournal.com - pilietiškesnė bei intelektualesnė Solomono versija, ideologiškai pasikaustęs miesto sienų peckelis bei nenuilstantis anoniminis kovotojas su blogai veikiančiomis Vilniaus miesto įstaigomis.

Skirtingai nuo minėtojo Solomono, kurį taip nesėkmingai gaudo Algis Greitai, Vilniaus sienas teplioja ne biblijinių personažų vardais, bet perleistomis per individualios sąmonės filtrus kvaziišmintimis ir kvestais. Jei jūsų nuosavybę ištepliojo naktiniai peckeliai ir jūs norite apie tai su kuo nors pakalbėti – užsukite ten. Išklausysite paskaitą apie šiuolaikinio sienų meno svarbą ir gal jums nors kiek palengvės.

Beje, iš esmės Livejournal‘as garsus rusakalbiais blogais, kurie visumoje sudaro galingą alternatyvą oficialiai žiniasklaidai, todėl jeigu Lietuvoje matote žmogų, kuris prisistato, kaip Rusijos ar rusiškų reikalų specialistas – paklauskite jo, ar jis turi akauntą Live Journale ir kokius rusiškus blogus skaito. Jeigu neturi ir neskaito, reikalas aiškus – vadinasi, tai nėra rimtas specialistas.

Popo.lt, dar žinoma, kaip Popistų gūžta - sparčiai įgaunanti pagreitį alternatyvi lietuviška blogoferma, į kurią susibūrė nemažai ypač perspektyvių mūsų blogosferos žvaigždžių. Mano pasirinkimas:

rokiskis.popo.lt – Livejournalo renegatas, visų galų žinovas, šou verslo žvaigždžių ir alaus daryklų numylėtinis, kokybės sistemų ir semiotikos ekspertas, pašnekovų siuntinėtojas, enciklopedistas, žmogus-fejerverkas bei neabejotinas kandidatas į populiariausius Lietuvos tinklaraštininkus – Ričardas „Rabinovičius“ Savukynas. Užeikit, skaitykit, komentuokit, būkit pasiųstas, bet neikit.

uzkalnis.popo.lt - šio tinklaraščio autorius – tas pats garsusis knygų apie Angliją rašytojas ir Lietuvos Ryto apžvalgininkas Andrius Užkalnis – pristatymo nereikalauja. Žmogus, kuriam pavydžiu dviejų retų Lietuvoje talentų kombinacijos: rašyti įdomiai ir dėstyti mintis glaustai, bet aiškiai.

puslapiai.popo.lt – čia rasite tūnantį įžymųjį Zbygniewą Pywacijų – internetų legendą, vieną seniausių lietuviškos virtualios erdvės personažų. Nūnai – Popo.lt rašytojas ir Gyvenimo komentatorius.

Neprisirišę prie blogofermų laisvųjų internetų autoriai:

etnosfera.blogspot.com - dešinysis intelektualas Rokas Sinkevičius. Ilgi, bet labai verti paskaitymo, tekstai.

Jurisprudencija.wordpress.com - teisės studento WU blogas. Visai galimas daiktas, jog tai būsima mūsų jurisprudencijos žvaigždė, gal net ateities Konstitucinio teismo narys. Naudokitės proga, kol jo analizuojantys pamąstymai ir patarimai yra dalinami nemokamai.

www.daivarepeckaite.com – šio aktyviai pildomo tinklaraščio autorė - kairioji intelektualė, E.Zuroffo atstovė Lietuvoje Daiva Repečkaitė, pagarsėjusi, kaip susidorojimo su dr.P.Stankeru iniciatorė. Greičiausiai neužilgo taps kairiųjų radikalų judėjimo intelektualine lydere. Žinoma, jeigu artimiausiais metais neištekės ir netaps mama. Kaip žinia, ištekėjusios ir turinčios bent vieną vaiką moterys įgauna daug sveiko proto ir būna linkusios nutolti nuo feminizmo ir tolerancijos plėtros bei radikalios kairės idėjų. Jei vaikų – du ir daugiau, šansų išlikti kairiojo ekstremizmo stovykloje palyginus nedaug. Visgi sveiki motiniški instinktai dažniausiai būna stipresni už ideologinę indoktrinaciją.

www.grumlinas.ltGintaro Rumšo tinklaraštis. Kartu su troyyestroy.blogspot.com bei scaniagti.blogspot.com sudaro rimtų ir malonių vyrų kompaniją, kurioje tiems, kam virš trisdešimt, smagu išgerti alaus ar bent virtualiai pašnekėti apie moteris, politiką bei dar ką nors tradiciško.

Tai kol kas tiek tų lietuviškų blogų.
 
 
 
sig_tyr on January 6th, 2011 04:01 pm (UTC)
Na čia jau išliaupsinot mano kuklų asmenį, pone. Pasijaučiau nelyginant kokis mokslų akademijos narys be popieriaus ir be porfelio :D
zeppelinus on January 6th, 2011 04:03 pm (UTC)
Čia mano asmeninė nuomonė. Esu pasiryžęs ją apginti, jei yra prieštaraujančių:)
maumaz on January 6th, 2011 04:27 pm (UTC)
Net nejauku, kad tiek daug dėmesio mano asmeniui. Tiesa, prie titulų pamiršai pridėti "Minsko aukštosios mokyklos Vilniaus filialo", o tai dar neduok Dieve, kas nors pagalvos, kad čia viskas tikra ir solidu.
zeppelinus on January 6th, 2011 04:34 pm (UTC)
Re: neduok Dieve, kas nors pagalvos, kad čia viskas tikra ir solidu
Khhm, tipo kažką ne taip parašiau? Ir prie ko čia tas "Minsko filialas"?

[nusibraukdamas ašarą] Nu niekaip tas vargšas blogeris tiems mūsų akademikams neįtinka...:(
gerasirdis on January 15th, 2011 09:18 pm (UTC)
Galėjo būti blogiau :-)
Džiaukis, kad vietoj "genocidinių mokslų daktaro" neparašė "patyręs genocidininkas" :-).
scania_gti on January 6th, 2011 04:39 pm (UTC)
Na, alaus paminėjimas yra labai vietoj, tik gal kiek anksti - alus yra vasaros sportas :)
zeppelinus on January 6th, 2011 04:44 pm (UTC)
Re: alus yra vasaros sportas
- o degtinė - žiemos?;)
scania_gti on January 6th, 2011 05:06 pm (UTC)
Re: alus yra vasaros sportas
Nea, degtinė - žieminiai vaistai :D
zbygniewas on January 6th, 2011 05:03 pm (UTC)
Senas, kaip Delfi
Aš tai labai džiaugiuosi, kad tinkaraštininkai ėmėsi iniciatyvos vertinti savo kolegas - taip atsiranda ne tik širdį glostantys pagyrimai, bet ir kritika, kuri, tikėkimės, padės visiems tobulėti ir ugdys tam tikrą savireguliaciją, siekiant aukštų rašybos standartų...
zeppelinus on January 6th, 2011 05:10 pm (UTC)
Re: bet ir kritika, kuri, tikėkimės, padės visiems
Kažkaip nelabai pastebėjau aš tos kritikos apžvalgose?

Tų, kurie laikomi vertais kritikos, į sąrašus dažniausiai neįtraukia. Efektyviausia kritikos forma, tskant:)
jurisprudencija.wordpress.com on January 6th, 2011 06:17 pm (UTC)
Ačiū, Zeppelinus, už tokį pripažinimą. Prisipažinsiu, nesitikėjau :)
grumlinas1 on January 6th, 2011 06:44 pm (UTC)
Tai sakai, alaus metas išgerti? Why not? ;) Tik reikia, kad biškį oras, padabnesnis būtų, t.y. žmogaus-sukeltas-globalinis-klimato-atšilimas™ biškį apmažėtų
kreivarankis on January 6th, 2011 06:52 pm (UTC)
Na va... Kur jau kur, o čia tai nesitikėjau savęs išvysti. Na bet dėkui už dėmesį, tikrai likau maloniai nustebintas ;)
laiqua_lasse on January 6th, 2011 07:40 pm (UTC)
Įdomiai nusprendei apie mano blogo IQ limitus ir mano santykius su kažkurių ten numerių blondinėmis. Iš ko taip sprendi? ;)
zeppelinus on January 6th, 2011 07:57 pm (UTC)
Gyvenimiška patirtis.

Nors gali mane nustebinti, pareikšdamas, kad esi visiškai abejingas lieknoms blondinėms su 2-3 Nr. privalumais:)
laiqua_lasse on January 6th, 2011 08:44 pm (UTC)
Matai, per kompo ekraną iš LJ komentaro nematyti, ar jį rašė kažkokio numerio blondinė, ar ne :)
volunge on January 9th, 2011 09:05 pm (UTC)
Me vartosi nuo juoko po stalu... Pažįstant Laiqualasse, norėčiau pamatyti tą vaizdą, kaip jis reaguotų į tokią blondinę. Tikrai norėčiau, nes išties smalsu :DDD
zeppelinus on January 11th, 2011 02:52 pm (UTC)
norėčiau pamatyti tą vaizdą, kaip jis reaguotų į tokią blondinę.
Tai jeigu asmeniškai pažįstat ir smalsu, tai pasitaikius progai galėtumėt paorganizuoti kokią atitinkamų parametrų draugę, idant pravesti eksperimentą laboratorinėmis sąlygomis.

Su tokio eksperimento ataskaita ir aš mielai susipažinčiau;)
troyyestroy.blogspot.com on January 7th, 2011 06:07 am (UTC)
30 plius
Maloniai nuteikė etiketė 30 plius. Pajaunintas kokiu 20 metų ir kartu išmintingas jau šiek tiek.
rokiskis on January 7th, 2011 06:23 am (UTC)
Ponuli, grąžinkit tą paveiksliuką, katrą jums kažkas įskundė ir išcenzūravo :D
zeppelinus on January 7th, 2011 07:01 am (UTC)
Visai nupušo tie Photobucketo adminai:(

Dar reikia žiūrėt, ar turiu išsaugojes kur nors pas save...
rokiskis on January 7th, 2011 08:39 am (UTC)
Užėjau į puslapį, kur paveiksliuke nurodytas - jaunavedys.popo.lt , ogi nėra tokio :-/
zeppelinus on January 7th, 2011 08:46 am (UTC)
Re: ogi nėra tokio :-/
Tai negi norėjai kad būčiau nurodęs kokį realų: rokiskis.popo.lt. pvz.?:)

Šiaip gal labiau būtų tikes ne "jaunavedys.popo.lt", bet koks "supermacho.popo.lt" ar pan.

Na, bet iš klaidų mokaisi...
rokiskis on January 7th, 2011 01:38 pm (UTC)
Re: ogi nėra tokio :-/
Įtariu, kad tai tavo būsimo propagandos puslapio, skatinančio teisingą lytinę gyvenseną, išankstinė reklama gal? :-)
(Anonymous) on January 30th, 2012 09:19 pm (UTC)
Blogeri, dėl Repečkaitės ir dviejų vaikų, verta prisiminti Ulrikę Meinhof. Pasmerktų bepročių ir vaikai negelbsti (nors ta jau vaikus turėdama galutinai prisiveikė).